top of page

NORWEGIA TRIP


12-21.08.2022.

Wyrusz z nami na Norweską przygodę i odwiedź najpiękniejsze trasy Skandynawii. Gwarantujemy 10 dni epickiej przygody, setki zakrętów i 4000 km niesamowitych wrażeń. 

Na uczestników wyprawy czekają fiordy, górskie agrafki, zaśnieżone szczyty i komfortowa baza noclegowa. Sierpniowy termin sprawia że w miejscach gdzie najdłużej utrzymuje się śnieg asfalt będzie czarny.

ŚWIĄTECZNA PROMOCYJNA OFERTA TO:

8600 zł kierowca i 7500 zł pasażer. 

Oferta ważna do  3.05.2022

OSZCZĘDZASZ 800 ZŁ.

W programie:

👉 Jezioro Vänern,

👉 Norweskie Muzeum Drogowe,

👉 Trasa Gamle Strynefjellvegen,

👉 Trasa Sognefjellet,

👉 Punkt widokowy Fantestein,

👉 Punkt widokowy Dalsnibba,

👉 Fiord Geiranger,

👉Droga Orłów - Ornevegen,

👉Fiord Romsdals,

👉Drabina Trolli - Trollstigveien,

👉Fiord Stor,

👉Śnieżna Droga - Aurlandsvegen,

👉Fiord Songe,

👉Fiord Hardanger,

👉Opcjonalnie dla chętnych wejście na Język Trolla.

Dzień 1.

Wyjazd rozpoczynamy od przejazdu z Gdańska do Świnoujścia gdzie czekać na nas będzie prom do Szwedzkiego Ystad. W morze wyjdziemy o godzinie 23:00 by do Szwecji dotrzeć o 6:30.

Tego dnia pokonamy 350 km.

Dzień 2.

Skandynawską trasę zaczynamy w porcie Ystad. Podstawowym założeniem tego dnia jest transfer na północ do miejscowości Torsby położonej w niedalekiej odległości od granicy Szwedzko – Norweskiej. Ten dzień nie będzie jednak pozbawiony wspaniałych widoków. W dużej mierze zapewni nam je trasa biegnąca wschodnim wybrzeżem jeziora  Vänern. Akwen ma powierzchnię 5650 km2 i jest największym jeziorem Szwecji i 3 co do wielkości w Europie.

Tego dnia pokonamy 630 km.

Dzień 3.

Norwegia. Już na początku dnia przekroczymy granicę i skierujemy się na północ. Na naszej trasie znajdzie się wyjątkowe Norweskie Muzeum Drogowe. Będzie to idealna okazja by rozprostować nogi i zrobić dłuższą przerwę w jeździe. Po zwiedzaniu ruszymy w stronę Hjelle, a dość szybko pojawią się na naszej drodze górskie krajobrazy. W Hjelle zamieszkamy na 4 noce nad brzegiem jeziora Oppstrynsvatn.

Tego dnia pokonamy 500 km.

3 muzeum 1
3 muzeum 3
3 muzeum 2
3 hejlle 4
3 hejlle 3
3 hejlle 2
1hejlle 1

Dzień 4.

Gamle Strynefjellvegen to tak zwana Stara Droga Górska, czyli szlak wiodący doliną Strynefjellet, prowadził niegdyś w stronę jednego z najpiękniejszych miejsc w Norwegii, fiordu Gerainger. Po wybudowaniu tunelu Ospeli droga straciła znaczenie transportowe, ale zyskała ogromną popularność wśród motocyklistów. Od tej szosy rozpoczniemy kolejny dzień. Dalej ruszymy na trasę Sognefjellet. Powiadają, że droga ta powstała specjalnie z myślą o tych, którzy wybierając się motocyklem do Norwegii, chcieliby zwiedzić najwyższe góry Norwegii bez konieczności zsiadania z motocykla. To właśnie na Sognefjellet znajduje się najwyżej położona droga w Norwegii – 1434 m n.p.m. (punkt widokowy Fantestein). Tu nawet latem przy drodze może zalegać śnieg.

Tego dnia pokonamy 390 km.

Dzień 5.

Punkt widokowy na górze Dalsnibba położony jest na wysokości 1400 m n.p.m. i zapewnia jeden z najbardziej spektakularnych widoków w Norwegii. Ten widok z rana będzie miał lepsze działanie od kawy. Kolejne kilometry to niekończące się agrafki. Taką drogą dotrzemy do najczęściej odwiedzanego przez wycieczkowce fiordu Geiranger. Na przeciwległym brzegu czeka na nas Ornevegen – Droga Orłów. Odcinek ten wspina się aż na sam szczyt fiordu, a przejazd nim dostarcza niezapomnianych emocji. Chwilę wytchnienia znajdziemy podczas przeprawy promowej na kolejnej odnodze fiordu Geiranger. Gdy dotrzemy na drugi brzeg czeka nas legendarna Trollstigveien – Drabina Trolli. Na jej szczycie znajduje się punk widokowy na wysokości 868 m n.p.m. Dalsza część drogi będzie wiodła krawędziami fiordów Romsdals i Stor.

Tego dnia pokonamy 370 km.

Dzień 6.

Opuszczamy Hjelle i kierujemy się w dół mapy. Po przekroczeniu fiordu Songe wjedziemy na Aurlandsvegen, nazywaną Śnieżną Drogą. Wspina się ona po stromym zboczu fiordu Sogne, aż na wysokość 1300 m n.p.m., by potem, wśród wzgórz i lasów łagodnie opaść do Laerdal. Dawniej był to podstawowy szlak handlowy łączący Aurlandsvangen i Laerdal, dziś, po wybudowaniu tunelu (Laerdaltunellen, najdłuższy tunel na świecie – 24 510 m!). Dalej dotrzemy do fiordu Hardanger i wzdłuż brzegu dotrzemy do hotelu w miejscowości Tyssedal gdzie spędzimy 2 noce.

Tego dnia pokonamy 400 km.

Dzień 7.

Ruszymy na rekreacyjno-widokowe trasy brzegami fiordu Hardanger. Trasa liczyć będzie 200 km i umożliwi odpowiednią dawkę relaksu po wcześniejszych intensywnych dniach w siodle. Alternatywą dla jazdy tego dnia będzie dla chętnych piesza wycieczka na słynny Język Trolla – Trolltunga. Spacer czasowo i kondycyjnie odpowiada wycieczce na Morskie Oko.

Dzień 8.

Opuszczamy Tyssedeal i kierujemy się na wschód. Naszym celem jest Szwedzkie Uddevalla. Większość drogi pokonamy malowniczą i krętą szosą E134, która swymi zawijasami doprowadzi nas aż w okolice Oslo. Na naszej trasie znajdzie się min fiord Oslo i cieśnina Skagerrak.

Pokonamy tego dnia 550 km.

Dzień 9.

Z Uddevalla ruszymy wzdłuż wybrzeża cieśniny Kattegat. Naszym celem jest port w Ystatd.

Dziewiąty dzień jest też ostatnim dniem pobytu na Skandynawskiej ziemi. W Ystad wjeżdżamy na prom do Świnoujścia gdzie dotrzemy rankiem.

Tego dnia pokonamy 400 km.

 

Dzień 10.

O godzinie 6:30 dotrzemy do Świnoujścia skąd każdy z uczestników ruszy w stronę domu.

Decydując się na naszą wyprawę gwarantujemy Ci w cenie 9 noclegów ze śniadaniami (pokoje 2 osobowe) w sprawdzonych obiektach, imprezę integracyjną, bilety wstępu na Dalsnibba i Norweskie Muzeum Drogowe. Rejs z transportem motocykla na trasie Świnoujście - Ystad - Świnoujście. Przewodnika na zaplanowanych trasach.

Ubezpieczenie w Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym i Turystycznym Funduszu Pomocowym.

Ubezpieczenie NNW 15 000 pln i

Kosztów Leczenia w tym Covid 20 000 euro.

Grupa będzie liczyć maksymalnie 12 motocykli.

Płatność możliwa jest w 3 ratach.
Koszt wyjazdu to:
- w przedsprzedaży do 15.03.22 - 8600 zł kierowca,

                                                                    7500 zł pasażer, 
- w przedsprzedaży do 31.05.22 - 9000 zł kierowca,
                                                                      7900 zł pasażer,
- regularna cena sprzedaży od 01.06.22 - 9400 zł kierowca,
                                                                                      8300 zł pasażer.

Za dopłatą dostępne są:
-pokoje jednoosobowe - 2400zł
-ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji i Przerwania Podróży,
-rozszerzony pakiet ubezpieczenia turystycznego.

W przypadku płatności w ratach należy doliczyć kwotę 50 zł.

Raty płatne są:

1 - w ciągu 7 dni od podpisania umowy.

2 - do 130 dni przed dniem rozpoczęcia imprezy.

3 - do 65 dni przed rozpoczęciem imprezy.

Firma ,,Filip Kozioł Free Mind (nip: 9281855317) jest właścicielem marki MotoTrek pl i posiada uprawnienia i dokumenty wymagane do prowadzenia działalności turystycznej w oparciu o ustawę o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24.11.2017 r. (Dz.U.2017.2361 z dnia 2017.12.18), w tym zaświadczenie o wpisie do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Pomorskiego.

Centralna Ewidencja Organizatorów Turystyki i Przedsiębiorców Ułatwiających Nabywanie Powiązanych Usług Turystycznych (CEOTiPUNPUT) wpis pod numerem ewidencyjnym: 28327, numer wpisu o rejestru: 793.

„Regulamin FREE TOUR: Moto Trek - Filip Kozioł Free Mind nie odpowiadają za straty materialne oraz ewentualne szkody na zdrowiu uczestnika powstałe na skutek udziału w wycieczce/wydarzeniu. Każdy uczestnik wycieczki/wydarzenia bierze w niej udział na własną odpowiedzialność.
Każdy uczestnik wycieczki/wydarzenia ponosi pełną odpowiedzialność finansową, cywilną i prawną za ewentualne straty i szkody w stosunku do innych uczestników wycieczki/wydarzenia oraz ich sprzętu, a także za straty i szkody wyrządzone w stosunku do osób trzecich i ich mienia w trakcie wycieczki.
Moto Trek - Filip Kozioł Free Mind nie ponoszą odpowiedzialności za zachowanie uczestników w trakcie wycieczki/wydarzenia. Oznacza to, że każdy uczestnik ponosi odpowiedzialność karną i cywilną za własne zachowanie.
Każdy uczestnik wycieczki/wydarzenia powinien posiadać ważne polisy ubezpieczeniowe niezbędne do możliwości poruszania się motocyklem lub innym pojazdem mechanicznym po drogach. Odpowiedzialność za brak ważnych polis obciąża wyłącznie uczestnika wycieczki. Moto Trek - Filip Kozioł Free Mind zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie i doborze hoteli mając na uwadze zachowanie najwyższej jakości realizowanego wyjazdu.”
Norwegia Trip 2022 belka.jpg
4 Gamle Strynefjellvegen 2
4 Gamle Strynefjellvegen 1
4 Sognefjellet 1
4 Gerainger 1
4 Sognefjellet 5
4 Sognefjellet 2
4 Gamle Strynefjellvegen 3
4 Sognefjellet 4
4 Sognefjellet 6
4 Sognefjellet 3
4 Gerainger 2
5 Ornevegen 2
5 geiranger-skywalk-4
5 Trollstigveien 5
5 Trollstigveien 1
5 dalsnibba 1
5 Ornevegen 3
5 Trollstigveien 3
5 Ornevegen 4
5 Stor 1
5 Stor2
5 Trollstigveien 2
5 Trollstigveien 4
6 Stegastein viewpoint 1
6 Aurlandsvegen 2
6 Stegastein viewpoint 3
6 Aurlandsvegen 1
6 Stegastein viewpoint 2
6 Aurlandsvegen 3
6 Aurlandsvegen 4
6 Songe
6 Stegastein viewpoint 4
6 Aurlandsvegen 5
6 Stegastein viewpoint 5
7 Hardanger 2
7 Hardanger 7
7 Hardanger 5
7 Hardanger 6
7 Hardanger 4
7 Hardanger 3
7 Hardanger 1
bottom of page