top of page
Albania Trip 2024  belka.jpg

ALBANIA TRIP
25.9-4.10.2023

ZOSTAŁY 3 WOLNE MIEJSCA

Albania TRIP to  wyprawa po najpiękniejszych trasach Półwyspu Bałkańskiego. Albania pełna jest kontrastów, skrajności i gór które stanowią 75% powierzchni kraju. Szybko rozwijająca się infrastruktura drogowa umożliwia dotarcie do najciekawszych zakątków, a Albania szybko zyskuje popularność wśród turystów.

Podczas naszej wyprawy przemierzymy niesamowite górskie trasy które zapierają dech w piersiach. Poznamy dzikie oblicze Bałkanów, ale nie zabraknie ekskluzywnego wypoczynku nad brzegiem Morza Jońskiego. Odwiedzimy także Park Narodowy Butrint  pełen starożytnych greckich ruin. Są to pozostałości miasta założonego przez uciekinierów z Troi.

Całość to 2900 km na kołach i 1500 km pokonanych nocnym pociągiem relacji Wiedeń - Split - Wiedeń. Rozwiązanie to zapewnia więcej czasu na nieśpieszne odkrywanie Albanii i pozwala w pełni cieszyć się urlopem bez nadmiernego zmęczenia na skutek długich transferów.  Warto pamiętać że bilety na pociąg OBB sprzedają się z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Więc nie zwlekaj z decyzją. 

Miliony niezwykłych doznań i  wrażeń, a wszystko doprawione różnorodną regionalną kuchnią. Gotowy na kolejną wyprawę?


W sezonie 2024 zapraszamy Cię na 10 dni Albańskiej

motocyklowej przygody!
Zaplanowaliśmy 2900 km niezapomnianych wrażeń, oraz:

👉wizyta w Theth

👉Gjirokastra,

👉źródło Blue Eye,
👉 drogi gór Przeklętych,
👉trasy SH5, SH25, SH30,

👉rejs po jeziorze Komani,
👉 wizyta nad jeziorem Skaderskim,
👉Przełęcz Llogara i trasa SH8,

👉hotel nad wybrzeżem morza Jońskiego,

👉Riwiera Albańska,

👉Berat czyli miasto 1000 okien,

👉Park Narodowy Butrint,

👉górskie Odcinki Samodzielne,

👉wizyta na starożytnych greckich ruinach,

👉Impreza integracyjna.

                                 

Dzień 1.

Nasza eskapada startuje z Jastrzębia-Zdroju. Trasami autostradowymi jedziemy do Wiednia gdzie ładujemy motocykle na nocny pociąg do Splitu. Pociąg posiada 2-3 osobowe przedziały sypialne. Jak wiecie nasza firma swoją siedzibę ma w Gdańsku. My do jastrzębia wyruszamy dzień wcześniej i oczywiście istnieje możliwość wspólnego przejazdu i tej trasy.

IMG_7424
IMG_7430
IMG_7461

Dzień 2.

Od tego dnia każdy kolejny kilometr będzie obfitował w niesamowite widoki. Wszystko za sprawą niezwykle malowniczego transferu przez Chorwację i  Czarnogórę. 

Celem tego dnia jest miejscowość  Szkodra leżąca nad największym jeziorem półwyspu Bałkańskiego, jeziorem Skaderskim. Szkodra pełna jest uroczych klimatycznych knajpek i dobrych restauracji. Dla nas najważniejsze jest to że znajduje się u podnóża Gór Przeklętych.

Spędzimy tu 3 noce.

Tego dnia przejedziemy 400 km.

Dzień 3.

Ten dzień to obfitować będzie w bajkowe górskie trasy Gór Przeklętych.

Drogi takie jak SH5, SH25 i SH30 to gwarancja wielu emocji.

Tego dnia czeka nas także rejs po jeziorze Komani. Zbiornik otoczony jest niezwykle stromymi górskimi zboczami, a rejs zapewnia niesamowite wrażenia.

Tego dnia przejedziemy 200 km.

Dzień 4.

W Górach Przeklętych znajduje się niepozorna wieś Theth. Do niedawana prowadziła do niej jedynie szutrowa bardzo wymagająca droga. To właśnie od nazwy tej wsi przyjęło się określać przygodowe trasy szutrowe nazwą trasy Theth. My do Theth dotrzemy nową krętą i pełną epickich widoków asfaltową drogą. Szosa ta jest obecnie najpopularniejszą drogą wśród motocyklistów na Bałkanach. Ta trasa dostarczy sporo emocji dla każdego. Wracając odwiedzimy most Mesi z XIII w.

Tego dnia przejedziemy 165 km.

Dzień 5.

Podróżując wybrzeżem Adriatyku skierujemy się na południe Albanii. Na naszej trasie nie zabraknie widoków Riwiery Albańskiej, ale najwięcej emocji budzić będzie trasa SH 8 i słynna przełęcz Llogara. Oddziela ona znajdujące się na wschodzie pasmo Çikës od szczytu Athanaz. Wysokość przełęczy to 1027 m n.p.m. Z punktu widokowego można tam dostrzec grecką wyspę Korfu. 

Rozkoszując się jazdą w tych bajkowych okolicznościach przyrody szczególnie należy uważać na miejscowe kozy które nie do końca respektują przepisy ruchu drogowego.

Wieczorem dotrzemy do hotelu w miejscowości Saranda, gdzie zostaniemy na kolejne 3 noce.

Tego dnia przejedziemy 360 km.