top of page

ALBANIA i KORFU
Free Tour.
29.09-8.10.2023

Albania i Korfu Free Tour to  wyprawa po najpiękniejszych trasach Półwyspu Bałkańskiego. Albania pełna jest kontrastów, skrajności i gór które stanowią 75% powierzchni kraju. Szybko rozwijająca się infrastruktura drogowa umożliwia dotarcie do najciekawszych zakątków, a Albania szybko zyskuje popularność wśród turystów.

Podczas naszej wyprawy przemierzymy niesamowite górskie trasy które zapierają dech w piersiach. Poznamy dzikie oblicze Bałkanów, ale nie zabraknie ekskluzywnego wypoczynku nad brzegiem Adriatyku. Odwiedzimy także uwielbianą przez turystów grecką wyspę Korfu i jej kręte trasy. Nie zabraknie też wizyty wśród starożytnych greckich ruin.

Całość to 2900 km na kołach i 1500 km pokonanych nocnym pociągiem relacji Wiedeń - Split - Wiedeń. Dochodzą do tego miliony niezwykłych doznań i  wrażeń. A wszystko doprawione różnorodną regionalną kuchnią. Warto pamiętać że bilety na pociąg OBB sprzedają się z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Więc nie zwlekaj z decyzją.


W sezonie 2023 zapraszamy Cię na 10 dni Albańskiej

motocyklowej przygody!
Zaplanowaliśmy 2900 km niezapomnianych wrażeń, oraz:


👉wybrzeże Chorwacji, trasa nr 8,

👉źródło Blue Eye,
👉 drogi gór Przeklętych,
👉trasy SH5, SH22, SH23,
👉 Wizyta nad jeziorem Skaderskim,
👉Przełęcz Llogara i trasa SH8,

👉hotel nad wybrzeżem morza Jońskiego,

👉Riwiera Albańska,

👉Grecka wyspa Korfu,

👉Park Narodowy Butrint,

👉górskie Odcinki Samodzielne,

👉wizyta na starożytnych greckich ruinach,

👉Impreza integracyjna.

                                 

Dzień 1.

Nasza eskapada startuje z Jastrzębia-Zdroju. Trasami autostradowymi jedziemy do Wiednia gdzie ładujemy motocykle na nocny pociąg do Splitu. Pociąg posiada 2-3 osobowe przedziały sypialne o standardzie hotelowym. Jak wiecie nasza firma swoją siedzibę ma w Gdańsku. My do jastrzębia wyruszamy dzień wcześniej i oczywiście istnieje możliwość wspólnego przejazdu i tej trasy.

Dzień 2.

Od tego dnia każdy kolejny kilometr będzie obfitował w niesamowite widoki. Wszystko za sprawą niezwykle malowniczego wybrzeża Chorwacji i gór z pogranicza Czarnogóry i Bośni i Hercegowiny. 

Po opuszczeniu Splitu dech zapierać będą widoki nadmorskiej trasy nr 8. Po szybkiej wizycie w Bośni wjedziemy do Czarnogóry. Promem pokonamy zatokę Kotorską by dalej skierować się do granicy z Albanią. Celem tego dnia jest miejscowość  Szkodra leżąca nad największym jeziorem półwyspu Bałkańskiego, jeziorem Skaderskim. Spędzimy tu 2 noce.

Tego dnia przejedziemy 400 km.

Dzień 3.

Ten dzień to obfitować będzie w epickie górskie trasy Gór Przeklętych.

Legendarne drogi SH 5, SH 22 i SH23 to jedne z najbardziej emocjonujących tras w Europie. Szosami objedziemy północny odcinek najdłuższej rzeki Albanii jaką jest Drin. W wielu przewodnikach można przeczytać że rzeka ta to jeden z cudów natury, a czy tak jest musisz przekonać się osobiście. Nie zabraknie tego dnia Odcinków Samodzielnych gdzie górskie winkle będziesz mógł przejechać tak jak lubisz.

Tego dnia przejedziemy 400 km.

Dzień 4.

Podróżując wybrzeżem Adriatyku skierujemy się na południe Albanii. Na naszej trasie nie zabraknie widoków Riwiery Albańskiej, ale najwięcej emocji budzić będzie trasa SH 8 i słynna przełęcz Llogara. Oddziela ona znajdujące się na wschodzie pasmo Çikës od szczytu Athanaz. Wysokość przełęczy to 1027 m n.p.m. Z punktu widokowego można tam dostrzec grecką wyspę Korfu. 

Rozkoszując się jazdą w tych bajkowych okolicznościach przyrody szczególnie należy uważać na miejscowe kozy które nie do końca respektują przepisy ruchu.

Wieczorem dotrzemy do hotelu w miejscowości Kodrra, gdzie zostaniemy na kolejne 4 noce.

Tego dnia przejedziemy 350 km.

Albania motocyklem d4 1
Albania motocyklem d4 8
Albania motocyklem d4 2
Albania motocyklem d4 7
Albania motocyklem d4 6
Albania motocyklem d4 5
Albania motocyklem d4 4
Albania motocyklem d4 3

Dzień 5.

Nie samym motocyklem człowiek żyje. A relaks jest niezbędny by podczas wyprawy jazda motocyklem dawała przyjemność. Tego dnia zaplanowaliśmy zwiedzanie lokalnych pubów, plażowanie i na koniec kolacje integracyjną.

W końcu nad opalenizną też trzeba kiedyś popracować.

Dzień 6.

Dzień rozpoczniemy od przeprawy promowej na grecką wyspę Korfu. Wyspa jest najbardziej wysuniętą na północ z wysp Jońskich. Jednocześnie jest to najbardziej zielona z wszystkich greckich wysp.

Każdy przejechany tu kilometr to niezwykłe widoki, a śpieszyć się nie będziemy. Zaplanowaliśmy sporo czasu na punkty widokowe i wizytę na plaży, czy starym mieście w Korfu. Na koniec dnia promem wrócimy do Kodrry.

Tego dnia pokonamy 150 km.