top of page
D7 D81 Korsyka 1.jpeg

KORSYKA TRIP 
24.05-2.06.2024

Wszystkie drogi prowadzą na Korsykę! 

Korsyka to najbardziej górzysta wyspa Europy. Jej najwyższy szczyt Monte Cinto wznosi się na wysokość 2706 m.n.p.m. 

Przy tak skalistym ukształtowaniu terenu wyspa pełna jest tak uwielbianych przez nas krętych dróg, epickich widoków i zachwycającej barwnej przyrody.

Tu każdy przebyty kilometr to niezwykła przygoda. Gdy dołożymy do tego śródziemnomorski klimat, to mamy idealny wiosenny urlop.

Korsyka to miejsce z wspaniałą kuchnią i bogatą historią.

Tutaj przyszedł na świat Napoleon, a lokalni historycy twierdzą że także tu urodził się także Krzysztof Kolumb. 

Korsyka to jedno z tych miejsc które zwyczajnie musisz odwiedzić!

WYPRZEDANY 


W sezonie 2024 zapraszamy Cię na 10 dni Korsykańskiej

motocyklowej przygody!
Zaplanowaliśmy 4000 km niezapomnianych wrażeń, oraz:


👉zwiedzanie Krzywej Wieży w Pizie,

👉rezerwat Calanques de Piana ilegendarna szosa D81,
👉 Pustynia Agriates,
👉rejs na wyspy Sanguinaires,

👉wizyta na Schodach Króla Aragonii w Bonifacio, 
👉 wąwozy Asco, Restonica i wizyta w Corte

👉droga Kanionem Scala di Santa Regina, czyli Schody Królowej Niebios,
👉wizyta w urokliwych miejscowościach jak Porto, czy Piana,

👉objazd pułwyspu Cap Corse,

👉wizyta w Calvi, Bastia, Ajaccio ,

👉hotele o wysokim standardzie,

👉górskie Odcinki Samodzielne,

👉Impreza integracyjna połączona z degustacją lokalnych win.

                                 

Dzień 1.

Nasz wyjazd rozpoczynamy porannym spotkaniem w Jastrzębiu-Zdroju. Pierwszego dnia zaplanowaliśmy transfer do Austriackiej miejscowości  Villach gdzie wieczorem skosztujemy zimne Weissbier. Niezwykle malownicze Villach otoczone jest alpejskimi szczytami, dzięki czemu nawet przejazd transferowy daje wiele radości.

Tego dnia przejedziemy 683 km.

Dzień 2.

Z Villach wyruszymy w dalszy transfer w stronę wybrzeża Morza Tyrreńskiego. Zatrzymamy się w wszystkim znanej Włoskiej Pizie.

Nie obejdzie się bez wejścia na legendarną Krzywą Wieżę. 

Tego dnia przejedziemy 563 km.

Dzień 3.

Rano udajemy się do Livorno gdzie czeka nas przeprawa promowa do Korsykańskiej miejscowości Bastia. Dalsza część dnia będzie naprawdę emocjonująca, bo udamy się w okolicę góry Monte Cinto (2706 m.n.p.m.). Nasza droga przebiegać będzie wąwozem nad rzeką Asco i zapewni każdemu sporo zabawy na górskich zakrętach. Nie zabraknie krów, osłów, koni i epickich widoków. Na naszej trasie znajdzie się także miejscowość Corte która do roku 1769 była to stolicą niepodległej Republiki Korsykańskiej. Na koniec dnia dotrzemy do nadmorskiej miejscowości Porticcio. Zostaniemy tam 4 noce. Nasz hotel posiada własny basen, a do plaży z hotelu jest 250 metrów.

Tego dnia przejedziemy 232 km.

Dzień 4.

Tego dnia motocykle pozostają w garażu, a my udamy się na rejs i zwiedzanie wysp Sanguinaires. Będzie to dzień z czasem na plażowanie i kąpiel w morzu. Taki wypoczynek zwyczajnie się Wam należy.

No i nie zabraknie degustacji lokalnych win podczas naszej tradycyjnej kolacji integracyjnej. 

Dzień 5.

Polecą same hity. Zaczniemy z przytupem bo od wizyty w Wąwozie Restonica. Kolejnym mocnym akcentem będzie Kanion  Scala di Santa Regina, czyli Schody Królowej Niebios.  Na deser czeka nas jeszcze wizyta w malowniczej osadzie Piana. To będzie naprawdę emocjonujący dzień.

Tego dnia przejedziemy 285 km.

Dzień 6.

Na południowym krańcu wyspy znajduje się najpiękniejsza osada Korsyki, czyli Bonifacio.  Trudno oprzeć się urokowi dobrze zachowanego średniowiecznego miasta z bielą starych uliczek wspinających się ostro w górę do potężnej warowni. Widoki z klifowego wybrzeża są fantastyczne. To właśnie tam czeka nas spacer Schodami Króla Aragonii. Sama droga do Bonifacio wzdłuż wybrzeża to pasmo epickich widoków. Powrót to górskie przełęcze i kręte korsykańskie szosy. Tutaj zresztą każdy kilometr to niesamowita przygoda.

Tego dnia przejedziemy 266 km.

Dzień 7.

Opuszczamy okolicę Ajaccio, a przed nami creme de la creme naszej wyprawy, czyli droga D81. Uważana za najpiękniejszą z korsykańskich szos. W okolicach zatoki Porto niesamowite formacje skalne w kolorach od czerwonego do pomarańczowego tworzą  niepowtarzalny labirynt. Tutaj każde zdjęcie nadaje się na pocztówkę. Cała szosa przypomina wielką serpentynę, więc radości z jazdy będzie naprawdę sporo. Taką przyjemną trasą dotrzemy do kurortu Calvi. Mieszkańcy miasteczka spierają się z mieszkańcami Genui o to, gdzie narodził się Krzysztof Kolumb. Tablica pamiątkowa poświęcona Kolumbowi wmurowana jest w ścianę Cytadeli. Po krótkim odpoczynku czeka nas jeszcze górska przełęcz Bocca Di à Battaglia. Dzień zakończymy w miejscowości Bastia, gdzie spędzimy 2 noce.

Tego dnia pokonamy 292 km.