top of page

SŁOWENIA TRIP I ALPEJSKA PRZYGODA
10-18.08.2024

W  przypadku Słowenii określenie: "małe jest piękne" sprawdza się na 100%!  Nazywana także Europą w miniaturze oczarowuje malowniczością: błękitne morze i alpejskie szczyty, cudne jeziora, bajkowe zamki, słynne jaskinie i niekończące się górskie winkle.

Brzmi dobrze??

 

                     W sezonie 2024 zapraszamy Cię na 9 dni Słoweńskiej

motocyklowej przygody!
Zaplanowaliśmy 3900 km niezapomnianych wrażeń, oraz:


👉wizytę w nadmorskim Piranie,

👉zwiedzanie jaskini Szkocjańskiej,
👉 Chorwackie drogi półwyspu Istria
,
👉wizytę w zamku Predjama,

👉 spacer wąwozem Vintigar,
👉 wjazd na przełęcz Magnart,

👉 wizytę nad jeziorem Bled,
👉wjazd kolejką górskąna Velika Planina,

👉ekskluzywny hotel pośród górskiego Parku Narodowego Triglav,

👉górski Odcinki Samodzielne w Alpach,

👉wizytę nad wodospadem Kozjak,

👉gwarantujemy opieka przewodnika na trasie,

👉Imprezę integracyjną.

                                 

Dzień 1.

Nasz wyjazd rozpoczynamy w Gdańsku. Pierwszego dnia zaplanowaliśmy transfer do czeskiego Ołomuńca gdzie wieczorem skosztujemy genialnych żeberek i zimnego Pilznera. Na trasie przejazdu indywidualnie ustalamy punkty zborne dla uczestników z różnych stron kraju.

Tego dnia przejedziemy 680 km.

IMG_9522.heic

Dzień 2.

Z Ołomuńca wyruszymy do słowiańskiego kurortu Portorož położonego nad brzegiem Adriatyku. Spędzimy tam 2 noce w ekskluzywnym ****hotelu zlokalizowanym przy samej plaży.

Nasz przejazd odbędzie się autostradami Austrii i Słowenii.

Tego dnia przejedziemy 690 km.

Dzień 3.

Zaczniemy od jednej z największych atrakcji Słowenii. Wizyta w Jaskiniach Szkocjańskich sprawi że poczujesz się niczym Tolkienowski krasnolud w kopalniach Morii. Olbrzymie przestrzenie, podwieszone chodniki i wiszące mosty, czyli emocje gwarantowane.

Po wizycie podziemiom skierujemy się bliżej nieba. Przekroczymy granicę z Chorwacją by nacieszyć się jazdą górskimi drogami półwyspu Istryjskiego i dotrzeć do jego wschodniego wybrzeża. Z wysokiego klifu rozpościera się tam niesamowity widok na Adriatyk i wyspę Cres. Górskimi drogami wrócimy na zachodnie wybrzeże by wieczór poświęcić na spacer po Piranie. Nazywany Diamentem Bałkanów położony w krainie zwanej Przymorzem jest jednym z najpiękniejszych miast Słowenii. Przez wieki należała do Włoch. Miasto do dnia dzisiejszego zachowało średniowieczny styl wąskich uliczek oraz ciasnej zabudowy mieszkalnej. Typowo śródziemnomorskiego charakteru nadaje mu zabudowa, wznosząca się stopniowo od linii brzegowej w górę pagórka, na którym usytuowany jest Piran.

Tego dnia przejedziemy 260 km.

Dzień 4.

Kolejnym obowiązkowym punktem podczas zwiedzania Słowenii jest zamek Predjama. Budowla trwająca w 123 metrowej skale od ponad 700 lat jest największym na świecie zamkiem jaskiniowym. Po postoju w warowni rozpocznie się alpejska część naszej wyprawy. Skierujemy się na północ w stronę Alp Julijskich. Mijając po lewej stronie szczyt Črna prst dotrzemy do jeziora Bohinjsko, największego słodkowodnego zbiornika w kraju. Kierując się dalej górskimi krętymi drogami dotrzemy do miejscowości Kranjska Gora położonej w wysokogórskim Triglavskim Parku Narodowym. Tu zatrzymamy się na kolejne 4 noce.

Tego dnia przejedziemy 270 km.

Dzień 5.

Dzień rozpoczniemy dość leniwie. Z hotelu wyruszymy przed 10:00 i udamy się na wycieczkę niesamowicie malowniczym wąwozem Vintgar. Spacer wzdłuż rwącej górskiej rzeki doprowadzi nas do wodospadu Šum. Na trasie zobaczymy też największy kamienny most kolejowy w Słowenii. Kolejnym przystankiem będzie najpiękniejsze jezioro w kraju, czyli Bled. Po odpoczynku nad jego brzegiem wrócimy do Kranjskiej Gory gdzie czeka nas kolacja integracyjna.

Tego dnia przejedziemy 86 km.

Vintgar 3
Bled 1
Vintgar 5
Vintgar 1
Bled 4
Vintgar 2
IMG_0273
IMG_9577
IMG_0272
IMG_9589
IMG_9586
IMG_9575
Bled 2
Vintgar 4
Bled 3

Dzień 6.

Velika Planina to malowniczy, górski płaskowyż z rozległymi pastwiskami i urozmaicającymi krajobraz tradycyjnymi chatami pasterskimi. Jest to pierwszy punkt kolejnego dnia naszej wycieczki. Dostaniemy się tam z wykorzystaniem kolejki linowej. Miejsce jest ogromną atrakcją turystyczną. Najwyższe wzniesienie to Gradišče (1666 m). Wyróżnikiem i niejako symbolem miejsca są chaty pasterskie pokryte owalnymi gontowymi dachami, które schodzą prawie do ziemi (gont nazywa się “šinkel”). Latem zamieszkują je pasterze, którzy wypasają na płaskowyżu bydło. Po sielankowym przedpołudniu drugą część dnia przeznaczymy na Odcinki Samodzielne po krętych górskich szosach. Dotrzemy do wylotu Doliny Logarskiej i Austrii.

Tego dnia pokonamy 252 km.