top of page

ANDALUZJA TRIP 2-9.10.2022

Razem z Triumph Polska zapraszamy Cię na niezwykłą wyprawę, czyli ANDALUZJA TRIP. Wyrusz z nam odkrywać najpiękniejsze zakątki Półwyspu Iberyjskiego i cieszyć się z jazdy motocyklami Triumph.

Podczas naszej wyprawy oferujemy Ci 8 dni przygody i aż 5 dni jazdy motocyklami Triumph:
Tiger 1200 Desert, Tiger 900 Rally.


Zaplanowaliśmy dla Ciebie ponad 1500 km najbardziej malowniczych dróg regionu. Oprócz jazdy drogami gór Sierra Nevada i Serrania de Ronda zwiedzimy także: Pałac Alhambra w Grenadzie, Frigiliana, Ronda,
Lentegi, wjedziemy kolejką na Gibraltarską Skałę,


Decydując się na naszą wyprawę gwarantujemy Ci w cenie 7 noclegów ze śniadaniami (pokoje 2 osobowe, lub za dopłatą pokój jednoosobowy), jedną kolację integracyjną, zwiedzanie powyższych atrakcji, przewodnika na zaplanowanych trasach i motocykl Triumph Tiger. 

Dzień 1.
To czas na zakwaterowanie i regenerację sił po locie. Wieczór rozpoczniemy od kolacji integracyjnej w pięknych okolicznościach Malagi. Na spotkaniu omówimy szczegóły kolejnych dni naszej wyprawy.

Dzień 2.
Poświęcimy na wjeżdżenie się w górskie drogi i wizyty w ,,Białych Miasteczkach" będących wizytówką Andaluzji. Odwiedzimy Frigiliana
które jest jednym z bardziej znanych miejsc w regionie. Dotrzemy także do malowniczej i otoczonej górami Lentegi.

Dzień 3.

Gibraltar był miejscem od zawsze pożądanym dla Imperiów. Zajmowali go już starożytni Fenicjanie, a później za sprawą Greków i Rzymian stał się "końcem znanego świata”. Jego skała miała być nawet jednym ze Słupów Heraklesa. Nie był co prawda najdalej wysuniętym na południe krańcem Półwyspu Iberyjskiego, nie znajduje się więc najbliżej Afryki. To stąd jednak od zawsze najłatwiej było wypłynąć na wody cieśniny łączącej dwa kontynenty. Dzięki niemu również otrzymała miano "Cieśniny Gibraltarskiej”.

Wjedziemy także kolejką linową na Skałę Gibraltarską. Widać z niej Afrykę, chociaż to o wiele więcej niż zwykła góra, na którą można się wspiąć. To właśnie u jej stóp powstał region o nazwie Gibraltar. Skała Gibraltarska jest dla wielu podróżników najważniejszym punktem wycieczki. Skała Gibraltarska to również mnóstwo podziemnych tuneli, wykorzystywanych przez wojska brytyjskie. Częściowo będziemy mogli je zwiedzić, jak również znajdujące się w Skale słynne jaskinie – w tym Jaskinię św. Michała, która dziś służy jako przepiękna sala koncertowa. Na powierzchni Skała Gibraltarska to również kilka atrakcji. To między innymi wiszący most Windsor Bridge o długości 72 metrów.

Nie tylko inni ludzie będą nam towarzyszyć w trakcie wycieczki na Skałę Gibraltarską. Jej teren to także rezerwat przyrody, który zamieszkuje wiele rodzajów zwierząt. Najwięcej zauważymy małp. Magoty gibraltarskie są jedną z wizytówek tego brytyjskiego terytorium. Na Skale natomiast znajdują się wszędzie i bardzo lubią turystów. Są jedynymi dzikimi małpami w Europie i nikt nie wie do końca, w jaki sposób się tu znalazły.

Niewątpliwą ciekawostką będzie przejazd drogą wiodącą przez środek pasa startowego Gibraltarskiego lotniska.

Dzień 4.

Ronda położone jest na klifie i jest to jedno z najpiękniejszych hiszpańskich miast. Położona na wysokości 723 m. n.p.m., otoczona pięknymi górami leży na urwisku skalnym i przecinającym je wąwozie El Tajo. Ronda jest miastem o najdłuższej historii. Otóż historia miasta sięgają aż do VI wieku p.n.e., kiedy to była jeszcze celtycką osadą. W późniejszym czasie Grecy nazwali ją Rundą, następnie Rzymianie Arundą. W 713 roku zdobyli ją muzułmanie, zmieniając nazwę na Izn-Rand Onda a rządy trwały aż do XV wieku. Później to miasto w Andaluzji przeszło pod panowanie króla Ferdynanda Katolickiego. Za jego panowania powstały liczne klasztory, pałace i kościoły. W XVIII wieku natomiast powstało w mieście kilka najważniejszych zabytków tj. Nowy Most (Puente Nuevo), Brama Filipa V (Puerta de Felipe V) czy Arena Walk Byków.

Oczywiście odwiedzimy tu Korrida Real Maestranza de Caballería, czyli najstarszą Plaza de Toros w Hiszpanii. Wybudowano ją w latach 1783-1785. Zerkniemy także do odkrytych stosunkowo niedawno Łaźni Arabskich.

Dzień 5.

Alhambra to prawdziwa perła wśród zabytków w Hiszpanii. Widziany z dużej odległości arabski pałac Alhambra de Granada przykuwa wzrok olbrzymim kompleksem budowli oraz surowością ich architektonicznej formy. Nie brak mu oczywiście pierwiastka magii.

Twierdza Alhambra umiejscowiona na szczycie zielonego wzgórza wznoszącego się ponad starą Granadą wygląda niczym wielki okręt, który przycumował w porcie. Za nią na spowitym błękitem nieba horyzoncie majaczą ośnieżone szczyty Sierra Nevada. Panujący tam do samego końca średniowiecza Arabowie zwali owo wzgórze al-Sabika, a zamek który zbudowano na jego grzbiecie: Qualat al-Hamra. "al-Hamra" w tym przypadku oznaczało "czerwony", bo taki kolor miały ponoć mury fortecy mieniące się w zachodzącym, andaluzyjskim słońcu. Istnieją oczywiście inne hipotezy dotyczące pochodzenia tej nazwy. Mury ówczesnej Alhambry podobno zwykły posiadać jasnożółtą barwę, zmieniającą się w czerwień w nocy na skutek światła z oświetlających je pochodni. Wielki poeta muzułmański żyjący w XIV wieku, Ibn Zamrak tak opisywał to miejsce: "al-Sabika jest koroną na czole Granady, a Alhambra (niech Allah ma ją w swojej opiece) jest rubinem na szczycie tej korony". Ale prawdziwe skarby tego zespołu pałacowo-obronnego kryją się wewnątrz jego murów. To właśnie one sprawiły, że obiekt w 1984 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO i uczyniły z niego najczęściej zwiedzany przez turystów zabytek w Hiszpanii.

Alhambra to bez wątpienia najpiękniejszy pałac arabski, jaki kiedykolwiek powstał na świecie. Mogło tego dokonać jedynie wielkie imperium, a takim bez wątpienia była wówczas dominacja islamu na rozległym terytorium od Chin, przez Północną Afrykę aż po enklawę Al-Andaluz na zachodnim krańcu Europy. Konieczny też był najwyższy poziom nauki oraz wielkie bogactwa, którymi niemalże cały okres średniowiecza dysponowali właśnie Arabowie.

Po opuszczeniu Grenady udamy się drogami gór Sierra Nevada aż do wybrzeża Morza Śródziemnego by jadąc wzdłuż lini brzegowej wrócić do Malagi. Dzień ten będzie obfitował w bajkowe widoki.

Dzień 6.
Setenil de las bodegas to położone jest w skalistym kanionie rzeki Río Trejo. To co szczególnie przyciąga turystów w to miejsce, to niekoniecznie białe fasady domów, a ich nietypowa architektura. Wciśnięte między strome skały wąwozu budynki to niecodzienny widok, który momentami budzi przerażenie. Labirynt wąskich ulic (w niektórych miejscach ich szerokość nie przekracza nawet dwóch metrów) i wiszące nad głową urwiska skalne potrafią wzbudzić klaustrofobię. Jeszcze jedna rzecz, która zwraca uwagę w architekturze Setenil de las bodegas to fakt, że na skalnych dachach budynków znajdują się ogrody i gaje oliwne.

Dzień 7.
Dzień zaczynamy od zdania motocykli. Następnie udajemy się do centrum malagi zwiedzić zamek Alcazaba. Będzie też czas by przed powrotem zakupić niezbędne pamiątki i podsumować wyjazd w klimatycznej knajpce. 

Dzień 8.
Ostatni dzień zawsze jest najtrudniejszy. I nie jest to spowodowane ilością kilometrów do pokonania w siodle, a faktem że ostatnia trasa wiedzie z hotelu na lotnisko. Pamiętajcie w takich sytuacjach że koniec jednej przygody to doskonała okazja by zacząć liczyć dni do następnej.

Nasz hotel to jeden obiekt o wysokim standardzie. Nocujemy w nim przez cały pobyt. Wszystko po ty by zapewnić Wam wypoczynek na najwyższym poziomie. Zabawa i wypoczynek to podstawy filozofii organizowanych przez nas wyjazdów.

Grupa będzie liczyć maksymalnie 12 motocykli uczestników.
Wybór motocykla uzależniony jest od dostępności, którą potwierdzamy w momencie podpisania umowy.

 
                                                       
 
                                                       Triumph Tiger 1200 Desert
                                                        Triumph Tiger 900 Rally

 
 

 

Decydując się na naszą wyprawę gwarantujemy Ci w cenie 7 noclegów ze śniadaniami (pokoje 2 osobowe) w hotelu**** o wysokim standardzie z basenem, imprezę integracyjną pierwszej nocy, wynajem motocykla na 5 dni (limit kilometrów to 1500), zwiedzanie powyższych atrakcji, przewodnika na zaplanowanych trasach.

Ubezpieczenie w Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym i Turystycznym Funduszu Pomocowym.

Ubezpieczenie NNW 15 000 pln i

Kosztów Leczenia w tym Covid 20 000 euro.
 

Cena nie obejmuje: biletów lotniczych, paliwa, opłat drogowych i parkingowych, posiłków (z wyjątkiem śniadań i kolacji integracyjnej).

Dodatkowo jako opcje dokupić można:
-nocleg w pokoju jednoosobowym za dopłatą 380 euro,

-opcjonalne ubezpieczenie zmniejszające udział własny w szkodzie z 1200 euro do 300 euro, koszt to 100 euro,


- możliwość wypożyczenia kompletu odzieży (kask, kurtka, spodnie, rękawice buty) 150 euro.

Płatność możliwa jest w 3 ratach.

Koszt wyjazdu to:

- w przedsprzedaży do 25.05.22

kierowca: 2100 euro,

pasażer: 1600 euro,

- w przedsprzedaży do 10.08.22

kierowca: 2250 euro,

pasażer: 1750 euro, 

- w sprzedaży od 11.08.22

kierowca: 2500 euro, 

pasażer:1750 euro.

Regulamin wyjazdu  ANDALUZJA FREE TOUR 2-9.10.2022 , zwanego dalej ,,wyjazdem”:

Uczestnik aby uzyskać rezerwację w wyjeździe jest zobligowany wpłacić na rzecz Moto Trek - Filip Kozioł Free Mind opłaty gwarancyjne zgodnie z umową za każdą zgłoszoną osobę.

 

Moto Trek - Filip Kozioł Free Mind nie odpowiadają za straty materialne oraz ewentualne szkody na zdrowiu uczestnika powstałe na skutek udziału w wyjeździe. Każdy uczestnik wyjazdu bierze w nim udział na własną odpowiedzialność.
Każdy uczestnik wyjazdu ponosi pełną odpowiedzialność finansową, cywilną i prawną za ewentualne straty i szkody w stosunku do innych uczestników wyjazdu oraz ich sprzętu, a także za straty i szkody wyrządzone w stosunku do osób trzecich i ich mienia w trakcie wyjazdu.

Moto Trek - Filip Kozioł Free Mind nie odpowiadają za straty materialne oraz ewentualne szkody wyrządzone w wynajętym przez uczestnika motocyklu. 

Każdy uczestnik wyjazdu ponosi pełną odpowiedzialność finansową, cywilną i prawną za ewentualne straty i szkody powstałe w wynajętym przez Uczestnika motocyklu w stosunku do wynajmującego motocykl. Szczegółowy zakres odpowiedzialności Uczestnika i udziału własnego w pokryciu szkód wyrządzonych w wynajętym motocyklu zależny jest od wariantu ubezpieczenia na które decyduje się Uczestnik i określony będzie w umowie najmu zawartej pomiędzy Uczestnikiem, a wynajmującym motocykle partnerem organizatora.


Moto Trek - Filip Kozioł Free Mind nie ponoszą odpowiedzialności za zachowanie uczestników w trakcie wyjazdu. Oznacza to, że każdy uczestnik ponosi odpowiedzialność karną i cywilną za własne zachowanie.
Każdy uczestnik wyjazdu powinien posiadać ważne polisy ubezpieczenia turystycznego i Prawo Jazdy kategori A uprawniające do prowadzenia motocykli na terenie Uni Europejskiej i Wielkiej Brytanii. 
Moto Trek - Filip Kozioł Free Mind zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie i doborze hoteli mając na uwadze zachowanie najwyższej jakości realizowanego wyjazdu.

andaluzja_belka.png
Ronda 2 Andaluzja Free Tour MotoTrek
Ronda 3 Andaluzja Free Tour MotoTrek
Ronda 4 Andaluzja Free Tour MotoTrek
Ronda 6 Andaluzja Free Tour MotoTrek
Ronda 1 Andaluzja Free Tour MotoTrek
Ronda 5 Andaluzja Free Tour MotoTrek
Hiszpański_Tour_z_MotoTrekiem_2
bottom of page