top of page

EKSPEDYCJA CZARNOBYL
19-23.10.2022


 ZOSTAŁY TYLKO 4 WOLNE MIEJSCA 

Ekspedycja Czarnobyl to wyprawa będąca kwintesencją imprez o charakterze Urban Exploration.

Środek transportu – samolot.

Podczas 5 dniowego wyjazdu aż 3 dni spędzimy w Czarnobylskiej Strefie Wykluczenia. Historię Zony poznamy z ust jej mieszkańców – Samosiołów, którzy po wysiedleniu powrócili do Strefy. Średnia wieku Samosiołów przekracza już 80 lat, więc jest to ostatni dzwonek by poznać te barwne postacie i ich dzieje. Miłośnicy urbexu usatysfakcjonowani będą także z możliwości penetracji najciekawszych zakątków opuszczonego miasta Prypeć które nieosiągalne są podczas jednodniowych wizyt. Creme de la crème stanowić będzie wizyta w samej Czarnobylskiej Elektrowni.

 

W programie min:

👉kolacja integracyjna w Kijowie,

👉odwiedziny u Samosiołów,

👉eksploracja miasta Prypeć,

👉poznanie tajnych obiektów miasteczka wojskowego Czarnobyl2,

👉 zwiedzanie sterowni reaktora nr 4,

👉wizyta na płycie reaktora nr 3,

👉spacer po Kijowie.

Dzień 1.

Transfer z lotniska w Kijowie do hotelu. Po czasie niezbędnym na odświeżenie udamy się na spacer i kolację integracyjną. Przygotowaliśmy dla Was ukraińską kuchnię w najlepszej odsłonie.

Bilety lotnicze z Warszawy do Kijowa uczestnicy zakupują we własnym zakresie.

Dzień 2.
Z Kijowa ruszamy do Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia.
Pierwszym punktem każdego wyjazdu jest kontrola paszportowa w punkcie kontrolnym Dityatki. Po wjeździe do Zony odwiedzamy miasto Czarnobyl. Następnie po przekroczeniu rzeki Prypeć jedziemy w kierunku 6 opuszczonych wiosek. Pierwsze 3 to Koshovka, Staroselie i Kriva Góra. Wiedzie do nich najgorsza droga w Strefie, ale za to jest to miejsce gdzie najczęściej można spotkać dziką zwierzynę zamieszkującą region. We wsi Zimovishche odwiedzimy opuszczoną bazę traktorów i Kombajnów. Następnie we wsi Krasno odwiedzimy Cerkiew i lokalne Kino. Najlepiej zachowaną szkołę w Strefie zwiedzimy we wsi Maszewo. 
Obiad tego dnia zjemy u Samosiołów. Są to osoby które po przymusowym wysiedleniu powróciły do Zony i mieszkają tam do tej pory. Rozmowa z osobami które są żyjącymi świadkami historii Strefy to niewątpliwie jeden z najciekawszych elementów wyprawy. Posiada też niezwykłą wartość edukacyjną. A fakt że podczas spotkania Samosiołowie częstują własnej produkcji samogonem dodaje tylko niepowtarzalnego klimatu tym rozmową. Po spotkaniu wrócimy na kolację do hotelu w Czarnobylu gdzie zostaniemy na 2 noce. 

Dzień 3.
Zwiedzanie zaczniemy od wizyty w miasteczku wojskowym Czarnobyl 2. Okryjemy sterownię i serwerownię radaru Duga, a śmiałkowie będą mieli okazję poznać panoramę okolicy rozciągającą się z Oka Moskwy. 
Kolejnym punktem naszej wyprawy będzie puszczone miasto Prypeć. Na naszej trasie znajdzie się min zawalona szkoła, szpital do którego trafili pierwsi strażacy, kompleks Avangar, kostnica i wiele innych ekscytujących miejskich obiektów. W tym także te zapewniające niesamowite panoramiczne widoki.  

Dzień 4.

Zaczynamy od Świętego Grala dla wszystkich miłośników urbexu, czyli od wizyty w Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej. Zwiedzimy zamkniętą przez przeszło 30 lat sterowni reaktora nr 4. To właśnie w niej Anatolij Diatłow prowadząc swój zespół dowodził do największej w historii katastrofy atomowej. To w tym pomieszczeniu wciśnięto przycisk AZ-5 (SCRAM). Zaledwie 30 metrów od tego pomieszczenia znajdował się reaktor nr 4 który uległ katastrofie 26 kwietnia 1986 roku i odmienił losy milionów ludzi. Poznając historię tego dnia pozwolimy Ci wcielić się w rolę operatorów którzy feralnej nocy przeprowadzali test będący przyczyną czarnobylskiej katastrofy.

Oprócz Sterowni odwiedzimy także centrale sterowania systemu chłodzenia reaktora nr 3, podziemny schron i sterownie, oraz nowy sarkofag. Po zwiedzaniu elektrowni i posiłku w zakładowej stołówce przygotowaliśmy jeszcze kilka niespodzianek które na długo zapadną w pamięć uczestników wyjazdu.

W okolicach godziny 19:00 dotrzemy do Kijowa. Po zakwaterowaniu udamy się na wieczorne zwiedzanie miasta. 

 

Dzień 5.
Po hotelowym śniadaniu czeka nas transfer na lotnisko w Kijowie i lot powrotny do Polski.

 

Decydując się na naszą wyprawę gwarantujemy Ci w cenie 4 noclegi ze śniadaniami (Kijów pokoje 2 osobowe, Zona pkoje wieloosobowe), obiadokolacje 1 wieczoru, 2 dnia poczęstunek u Samosiołów i obiadokolację w hotelu, 3 dnia obiad i kolację, 4 dnia obiad, zwiedzanie powyższych atrakcji, przewodnika na zaplanowanych trasach, transfer z i na lotnisko w Kijowie w wyznaczonej przez organizatora godzinie.

Ubezpieczenie w Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym i Turystycznym Funduszu Pomocowym.

Ubezpieczenie NNW 15 000 pln i

Kosztów Leczenia w tym Covid 20 000 euro.

Do wjazdu na Ukrainę wymagany jest paszport z minimum 6 miesięcznym okresem ważności w momencie przekraczania granicy.


 

 


Płatność możliwa jest w 3 ratach.
Koszt wyjazdu to:
- w przedsprzedaży do 31.05.21 - 3800 zł za osobę,

                                                                     , 
- w przedsprzedaży do 31.08.22 - 4200 zł za osobę,
                                                                      
- regularna cena sprzedaży od 01.09.22 - 4500 zł za osobę.

 

Podana cena nie zawiera kosztów biletów lotniczych. 

Bilety lotnicze uczestnicy wyjazdu zakupują samodzielnie.
                                                                                      

Za dopłatą dostępne są:
-nocleg w pokoju jednoosobowym 500 zł,
-ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji i Przerwania Podróży,
-rozszerzony pakiet ubezpieczenia turystycznego.

W przypadku płatności w ratach należy doliczyć kwotę 50 zł.

Raty płatne są:

1 - w ciągu 7 dni od podpisania umowy.

2 - do 130 dni przed dniem rozpoczęcia imprezy.

3 - do 65 dni przed rozpoczęciem imprezy.

Ekspedycja Czarnobyl 10_22.jpg

Firma ,,Filip Kozioł Free Mind (nip: 9281855317) jest właścicielem marki MotoTrek pl i posiada uprawnienia i dokumenty wymagane do prowadzenia działalności turystycznej w oparciu o ustawę o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24.11.2017 r. (Dz.U.2017.2361 z dnia 2017.12.18), w tym zaświadczenie o wpisie do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Pomorskiego.

Centralna Ewidencja Organizatorów Turystyki i Przedsiębiorców Ułatwiających Nabywanie Powiązanych Usług Turystycznych (CEOTiPUNPUT) wpis pod numerem ewidencyjnym: 28327, numer wpisu o rejestru: 793.„Regulamin FREE TOUR: Moto Trek - Filip Kozioł Free Mind nie odpowiadają za straty materialne oraz ewentualne szkody na zdrowiu uczestnika powstałe na skutek udziału w wycieczce/wydarzeniu. Każdy uczestnik wycieczki/wydarzenia bierze w niej udział na własną odpowiedzialność.
Każdy uczestnik wycieczki/wydarzenia ponosi pełną odpowiedzialność finansową, cywilną i prawną za ewentualne straty i szkody w stosunku do innych uczestników wycieczki/wydarzenia oraz ich sprzętu, a także za straty i szkody wyrządzone w stosunku do osób trzecich i ich mienia w trakcie wycieczki.
Moto Trek - Filip Kozioł Free Mind nie ponoszą odpowiedzialności za zachowanie uczestników w trakcie wycieczki/wydarzenia. Oznacza to, że każdy uczestnik ponosi odpowiedzialność karną i cywilną za własne zachowanie.
Każdy uczestnik wycieczki/wydarzenia powinien posiadać ważne polisy ubezpieczeniowe niezbędne do możliwości poruszania się motocyklem lub innym pojazdem mechanicznym po drogach. Odpowiedzialność za brak ważnych polis obciąża wyłącznie uczestnika wycieczki. Moto Trek - Filip Kozioł Free Mind zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie i doborze hoteli mając na uwadze zachowanie najwyższej jakości realizowanego wyjazdu.””

P1010970
P1011056
P1011005
P1011020
P1011142
P1011061
P1011082
FB_IMG_1620621207134
20210510_165831
20210825_173613
20210824_210841
20210824_212146
20210824_211952
20210510_175427
20210510_165826
bottom of page