top of page
Czarnogóra 24 belka.jpg

CZARNOGÓRA TRIP 
i Bałkańska przygoda.
5-14.06.2024

Czarnogóra Trip to  wyprawa do najpiękniejszego kraju Półwyspu Bałkańskiego. Czarnogórę często nazywa się Perłą Adriatyku. Kraj może pochwalić się bajkową linią brzegową, niesamowitymi kanionami i epickimi górami. Zatoka Kotor nad którą będziemy gościć uważana jest za fiordy Adriatyku. Na trasie wyprawy znajdzie się także Chorwacja, Albania, oraz Bośnia i Hercegowina.

Całość to 2500 km na kołach i 1500 km pokonanych nocnym pociągiem relacji Wiedeń - Split - Wiedeń. Dochodzą do tego miliony niezwykłych doznań i  wrażeń. A wszystko doprawione różnorodną regionalną kuchnią.

  ZOSTAŁO MIEJSCE NA 1 MOTOCYKL 


W sezonie 2024 zapraszamy Cię na 10 dni Bałkańskiej

motocyklowej przygody!
Zaplanowaliśmy 2500 km niezapomnianych wrażeń, oraz:


👉Skywalk Biokovo,

👉Kanion i most Tary,
👉 Drogi gór Dynarskich,
👉 Zwiedzanie jaskini Lipskiej, Budvy i Starego Baru,
👉 Wizyta nad jeziorem Skaderskim,
👉 Kanion Moraca i kanion Pivy,

👉Ekskluzywny hotel nad zatoką Kotor,

👉Zjazd kolejką tyrolską nad kanionem Tara,

👉Rejs po zatoce Kotor,

👉Mauzoleum Niegosza,

👉Ruiny w Starym Barze,

👉 Former - baza okrętów podwodnych,

👉Impreza integracyjna.

                                 

Dzień 1.

Nasza eskapada startuje z Jastrzębia-Zdroju. Trasami autostradowymi jedziemy do Wiednia gdzie ładujemy motocykle na nocny pociąg do Splitu. Pociąg posiada 2-3 osobowe przedziały sypialne o standardzie hotelowym. Jak wiecie nasza firma swoją siedzibę ma w Gdańsku. My do jastrzębia wyruszamy dzień wcześniej i oczywiście istnieje możliwość wspólnego przejazdu i tej trasy.

IMG_6327.JPEG

Dzień 2.

Od tego dnia każdy kolejny kilometr będzie obfitował w niesamowite widoki. Wszystko za sprawą niezwykle malowniczego wybrzeża Chorwacji i gór z pogranicza Czarnogóry i Bośni i Hercegowiny. 

Po opuszczeniu Splitu szybsze bicie serca zapewni nam podjazd na punkt widokowy Skywalk Biokovo. Wejście na szklaną kładkę to prawdziwy spacer w chmurach. Znajduje się ona bowiem na wysokości 1228 m.n.p.m. Celem tego dnia jest miejscowość  Žabljak u podnóża gór Durmitor. Spędzimy w niej 2 noce.

Tego dnia przejedziemy 370 km.

Dzień 3.

Udamy się na najbardziej malowniczą trasę górską Bałkanów wiodącą górami Dynarskimi aż do kanionu Pivy. Głębokość tego kanionu dochodzi do 1200 m. Kanionem wjedziemy na terytorium Bośni i Hercegowiny. Jedną z najlepszych tras motocyklowych Bośni i Hercegowiny jest droga nr M20 i oczywiście będziemy na niej gościć.

Tego dnia przejedziemy 325 km.

Dzień 4.

Podróżując wybrzeżem Adriatyku masz wrażenie że to najbardziej epickie widoki tego wyjazdu. Nic z tych rzeczy. Bo czwartego dnia czekają na nas kolejne niespodzianki. Odwiedzimy najgłębszy kanion w Europie. Jest nim Kanion Tary nad rzeką o tej samej nazwie. Jego głębokość sięga do 1300 m. Wjazd na most nad kanionem dostarcza równie wielu wrażeń. A jeszcze wrażeń zapewni przejazd najlepszą motocyklową drogą Albanii , tj. trasą nr SH20.

Wieczorem dotrzemy do **** resortu w Igalo gdzie zostaniemy na kolejnych 5 nocy.

Tego dnia przejedziemy 370 km.

Dzień 5.

Nie samym motocyklem człowiek żyje. A relaks jest niezbędny by podczas wyprawy jazda motocyklem dawała przyjemność. Tego dnia zaplanowaliśmy rejs po Zatoce Kotor, plażowanie, zwiedzanie lokalnych pubów w Igalo i na koniec kolacje integracyjną.

W końcu nad opalenizną też trzeba kiedyś popracować.