top of page

ODESSA TRIP, od Dniepru po Dunaj i Mołdawię 16-26.06.2022

Ukraina jakiej nie znacie, czyli ODESSA TRIP, od Dniepru po Dunaj i Mołdawię. Odwiedź z nami południową Ukrainę, wybrzeże Morza Czarnego i Mołdawię. Skosztuj różnorodnych i zaskakujących smaków wielokulturowego regionu. 

 NA TEN WYJAZDMIEJSC JUŻ BRAK, ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ   ZAPISANIA SIĘ NA LISTĘ REZERWOWĄ 


W sezonie 2022 zapraszamy Cię na 11 dni Ukraińskiej

motocyklowej przygody!
Zaplanowaliśmy 4000 km niezapomnianych wrażeń, oraz:


👉 Wizyta na fontannie ROSHEN,
👉 Zwiedzanie Odessy,
👉 Rejs z Oczakova na Kosę Kinbudzką,
👉 Zwiedzanie katakumb w Odessie,
👉 Wilkowo - Wenecja Ukrainy,

👉Rejs deltą Dunaju,

👉Zwiedzanie Twierdzy Akerman,

👉 Zwiedzanie winnicy Cricova.

                                 

Dzień 1.

Nasza eskapada startuje z Gdańska i drogą S7 zaprowadzi nas przez Warszawę i Lublin do malowniczego miasteczka Chełm. Na trasie będziemy ustalać indywidualne punkty zborne dla osób z innych części kraju. Pierwszy nocleg zaplanowaliśmy jeszcze po Polskiej stronie, tak by kolejny dzień rozpocząć od przekroczenia granicy. Tego dnia pokonamy 580 km licząc od Gdańska.

Dzień 2.

Startując z Chełma mamy do pokonania 550 km do miejscowości Winnica. Trasę zaplanowaliśmy głównymi drogami. Zakwaterowanie jest zorganizowane w ***hotelu. Główną atrakcją tego dnia będzie wizyta na pokazie multimedialnej fontanny ROSHEN. To wyjątkowe dzieło inżynierskiej sztuki - prezent Cukierniczej Korporacji ROSHEN dla miasta Winnica i całej Ukrainy. Zbudowana w ujściu rzeki Południowy Bug koło wyspy Festiwalowa (Kemp) fontanna ROSHEN stała się jedyną na Ukrainie i największą w Europie pływającą fontanną.

Dzień 3.

Wyruszamy już w kierunku Odessy. Trasa będzie liczyła 420km i prowadzić będzie głównymi drogami. Dzięki takiemu rozwiązaniu w hotelu powinniśmy zameldować się w okolicach godziny 17:00.

W Odessie zostajemy w ***** hotelu na 3 noce.

 Po chwili na odświeżenie udamy się na kolację integracyjną. Oczywiście oparta będzie ona o specjały regionu.

Ten wieczór może skończyć się dość późno :)

Dzień 4.

Po długim wieczorze zaplanowaliśmy piesze zwiedzanie Odessy. Miasto powstało na terenie  starożytnych greckich miast Tyras i Nikonion.

My odwiedzimy bajkowe ukryte podwórka, schody Potomkina i port. Zejdziemy także podziemie do katakumb. Zwiedzimy także stare miasto które uwiodło tak wielu filmowców. Towarzyszący nam przewodnik opowie nam wszystko w języku polskim.

Dzień 5.

Z Odessy udamy się na wycieczkę do Oczakowa. Miasto to w czasach Rusi Kijowskiej nosiło nazwę Daszów i tu właśnie kończyła się Polska od morza do morza. W Oczakowie czekać będzie na nas łódź którą popłyniemy na wody Parku Narodowego Kosy Kinbundzkiej, gdzie wody Dniepru w widowiskowy sposób mieszają się z Morzem Czarnym. Po rejsie wracając do Odessy odwiedzimy niezwykłe klify Mys Adzhyyask.

Na motocyklach pokonamy tego dnia 300 km. 

 

Oczaków Mys Adzhyyask 1
kinburnska kosa 3
Oczaków Mys Adzhyyask 2
kinburnska kosa 1
kinburnska kosa 2

Dzień 6.

Opuszczamy Odessę i kierujemy się na zwiedzanie Twierdzy Akerman nad Dniestrem. Twierdzę zbudowano na terenie antycznego greckiego miasta Tyrs. W XV w. jako Cetatea Alba, była stolicą Dolnej Mołdawii. Po zdobyciu jej przez Turków warownia nazwana została Akerman. 

Odwiedzimy także przepiękne plaże w okolicach Serhijiwka. 

Wzdłuż wybrzeża udamy się do Wilkowa zwanego Wenecją Ukrainy. W Wilkowie zostaniemy na 2 noce.

Tego dnia przejedziemy 240 km.

Dzień 7.

Zwiedzanie tego dnia rozpoczniemy od starej części Wilkowa pełnej kanałów dzięki którym miasto uznawane jest za Ukraińską Wenecje. 

Następnie po zaokrętowaniu udamy się w rejs na wyspę Lipovan i do muzeum "Kvakenburg". Podczas Dunajskiego pikniku czekają na nas przysmaki regionu. Kolejnym punktem będzie zwiedzanie delty Dunaju i  tzw ,,0 kilometr"

wilkowo 3
wilkowo
wilkowo 5
wilkowo 4
wilkowo 2

Dzień 8.

Opuszczamy Wilkowo i Ukrainę, a naszym celem jest Mołdawia.

Godziny popołudniowe poświęcimy odwiedzinom mołdawskiej stolicy, Kiszyniowa. Na wieczór dotrzemy do hotelu w miejscowości Cricova.

Tego dnia przejedziemy 300 km.

Dzień 9.

Największym skarbem narodowym Mołdawii są produkowane tu wina. Dla tego naszym celem tego dnia będzie największa mołdawska winnica Cricova. Zwiedzimy podziemną część winnicy, tu podziemne korytarze w których składuje się ten szlachetny trunek ciągną się w nieskończoność. Będzie także okazja by degustować się składowanymi tu produktami. Po zwiedzaniu nie zabraknie czasu na odpoczynek i regenerację na hotelowym basenie.