top of page

ODESSA TRIP, od Dniepru po Dunaj i Mołdawię 16-26.06.2022

Ukraina jakiej nie znacie, czyli ODESSA TRIP, od Dniepru po Dunaj i Mołdawię. Odwiedź z nami południową Ukrainę, wybrzeże Morza Czarnego i Mołdawię. Skosztuj różnorodnych i zaskakujących smaków wielokulturowego regionu. 

 NA TEN WYJAZDMIEJSC JUŻ BRAK, ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ   ZAPISANIA SIĘ NA LISTĘ REZERWOWĄ 


W sezonie 2022 zapraszamy Cię na 11 dni Ukraińskiej

motocyklowej przygody!
Zaplanowaliśmy 4000 km niezapomnianych wrażeń, oraz:


👉 Wizyta na fontannie ROSHEN,
👉 Zwiedzanie Odessy,
👉 Rejs z Oczakova na Kosę Kinbudzką,
👉 Zwiedzanie katakumb w Odessie,
👉 Wilkowo - Wenecja Ukrainy,

👉Rejs deltą Dunaju,

👉Zwiedzanie Twierdzy Akerman,

👉 Zwiedzanie winnicy Cricova.

                                 

Dzień 1.

Nasza eskapada startuje z Gdańska i drogą S7 zaprowadzi nas przez Warszawę i Lublin do malowniczego miasteczka Chełm. Na trasie będziemy ustalać indywidualne punkty zborne dla osób z innych części kraju. Pierwszy nocleg zaplanowaliśmy jeszcze po Polskiej stronie, tak by kolejny dzień rozpocząć od przekroczenia granicy. Tego dnia pokonamy 580 km licząc od Gdańska.

Dzień 2.

Startując z Chełma mamy do pokonania 550 km do miejscowości Winnica. Trasę zaplanowaliśmy głównymi drogami. Zakwaterowanie jest zorganizowane w ***hotelu. Główną atrakcją tego dnia będzie wizyta na pokazie multimedialnej fontanny ROSHEN. To wyjątkowe dzieło inżynierskiej sztuki - prezent Cukierniczej Korporacji ROSHEN dla miasta Winnica i całej Ukrainy. Zbudowana w ujściu rzeki Południowy Bug koło wyspy Festiwalowa (Kemp) fontanna ROSHEN stała się jedyną na Ukrainie i największą w Europie pływającą fontanną.

Dzień 3.

Wyruszamy już w kierunku Odessy. Trasa będzie liczyła 420km i prowadzić będzie głównymi drogami. Dzięki takiemu rozwiązaniu w hotelu powinniśmy zameldować się w okolicach godziny 17:00.

W Odessie zostajemy w ***** hotelu na 3 noce.

 Po chwili na odświeżenie udamy się na kolację integracyjną. Oczywiście oparta będzie ona o specjały regionu.

Ten wieczór może skończyć się dość późno :)

Dzień 4.

Po długim wieczorze zaplanowaliśmy piesze zwiedzanie Odessy. Miasto powstało na terenie  starożytnych greckich miast Tyras i Nikonion.

My odwiedzimy bajkowe ukryte podwórka, schody Potomkina i port. Zejdziemy także podziemie do katakumb. Zwiedzimy także stare miasto które uwiodło tak wielu filmowców. Towarzyszący nam przewodnik opowie nam wszystko w języku polskim.

Dzień 5.

Z Odessy udamy się na wycieczkę do Oczakowa. Miasto to w czasach Rusi Kijowskiej nosiło nazwę Daszów i tu właśnie kończyła się Polska od morza do morza. W Oczakowie czekać będzie na nas łódź którą popłyniemy na wody Parku Narodowego Kosy Kinbundzkiej, gdzie wody Dniepru w widowiskowy sposób mieszają się z Morzem Czarnym. Po rejsie wracając do Odessy odwiedzimy niezwykłe klify Mys Adzhyyask.

Na motocyklach pokonamy tego dnia 300 km. 

 

Oczaków Mys Adzhyyask 1
kinburnska kosa 3
Oczaków Mys Adzhyyask 2
kinburnska kosa 1
kinburnska kosa 2

Dzień 6.

Opuszczamy Odessę i kierujemy się na zwiedzanie Twierdzy Akerman nad Dniestrem. Twierdzę zbudowano na terenie antycznego greckiego miasta Tyrs. W XV w. jako Cetatea Alba, była stolicą Dolnej Mołdawii. Po zdobyciu jej przez Turków warownia nazwana została Akerman. 

Odwiedzimy także przepiękne plaże w okolicach Serhijiwka. 

Wzdłuż wybrzeża udamy się do Wilkowa zwanego Wenecją Ukrainy. W Wilkowie zostaniemy na 2 noce.

Tego dnia przejedziemy 240 km.

Dzień 7.

Zwiedzanie tego dnia rozpoczniemy od starej części Wilkowa pełnej kanałów dzięki którym miasto uznawane jest za Ukraińską Wenecje. 

Następnie po zaokrętowaniu udamy się w rejs na wyspę Lipovan i do muzeum "Kvakenburg". Podczas Dunajskiego pikniku czekają na nas przysmaki regionu. Kolejnym punktem będzie zwiedzanie delty Dunaju i  tzw ,,0 kilometr"

wilkowo 3
wilkowo
wilkowo 5
wilkowo 4
wilkowo 2

Dzień 8.

Opuszczamy Wilkowo i Ukrainę, a naszym celem jest Mołdawia.

Godziny popołudniowe poświęcimy odwiedzinom mołdawskiej stolicy, Kiszyniowa. Na wieczór dotrzemy do hotelu w miejscowości Cricova.

Tego dnia przejedziemy 300 km.