top of page
BELKA Rugia 2023.jpg

RUGIA I TAJEMNICE BAŁTYKU
20-24.09.2023

Odkryj niezwykłe tajemnice wybrzeża Bałtyku. Odwiedź z nami niemiecką elektrownie jądrową, bunkier przeciwatomowy, czy największą wyspę naszego sąsiada - Rugię. 
Wyrusz na motocyklową wyprawę RUGIA I TAJEMNICE BAŁTYKU z MotoTrek. Przeżyj 1600 km niezwykłych emocji i niezapomnianych wrażeń.

 

Zaplanowaliśmy dla Was przepiękne trasy na 5️⃣ dni, oraz:
👉Zwiedzanie Elektrowni Jądrowej Greifswald.
👉Odwiedzimy dawną fabrykę rakiet V2 w Peenemünde.
👉Oceanarium w Stralsundzie.
👉Trasy krajobrazowe wyspy Rugia.
👉Bunkier przeciwatomowy w Szczecinie.
👉Pomnik Paprykarza i Krzysztofa Jerzyny szefa wszystkich szefów.
👉Najdłuższy budynek III Rzeszy w Prora.
👉Zwiedzanie U-Boota w Sassnitz.
👉Podziemne miasto Wolin.
👉Latarnia w Świnoujsciu.
👉Impreza integracyjna.

Dzień 1.

Trasa z Gdańska to najdłuższy odcinek całej wyprawy. Do Szczecina ruszymy malowniczymi trasami Kaszub i Pomorza Zachodniego. Punkty zborne dla uczestników z innych regionów kraju ustalamy zawsze indywidualne na trasie, lub w samym Szczecinie. Pierwszym punktem zwiedzania będzie pomnik Szefa wszystkich szefów Krzysztofa Jerzyny ze Szczecina i nieopoda stojący symbol miasta - pomnik Paprykarza Szczecińskiego. Gdy nabierzecie już apetytu odwiedzimy jedną z najlepszych w kraju restauracji serwujących gęsinę i kaczki. Po obiedzie czeka nas punkt główny pierwszego, czyli Trasa Podziemna miasta Szczecin. Zwiedzimy bunkier który pochodzi z okresu II WŚ, a w czasie Zimnej Wojny służył jako schron przeciwatomowy.  Po zakończeniu zwiedzania ruszymy zachodnim brzegiem jeziora Dąbie i Zalewu Szczecińskiego na wyspę Uznam. Naszą bazą na kolejne dni będzie hotel w Świnoujściu.

Tego dnia przejedziemy 507 km.

Dzień 2.
Zwiedzanie tego dnia rozpoczniemy od Oceanarium w Stralsundzie. Na największą niemiecką wyspę jaką jest Rugia wjedziemy niezwykle widowiskowym mostem. Kulinarny przysmak z którego znana jest wyspa to bułka ze śledziem, jesteście gotowi na takie przysmaki?
Malowniczymi trasami dotrzemy do Göhren które leży na południowo wschodnim krańcu wyspy. Dalej skierujemy się na północ gdzie zobaczymy najdłuższy budynek III Rzeszy i dotrzemy do Sassnitz. Tam zaplanowaliśmy obiad i zwiedzanie muzeum znajdującego się w U-Bocie. Jadąc wzdłuż wybrzeża na północny kraniec Rugi dotrzemy do Arkony znanej z pięknych klifów i lokalizacji najdłużej funkcjonującej słowiańskiej świątyni. Zawracając na południe czekają nas na wyspie 2 przeprawy promowe. Koniec dnia to powrót do naszego hotelu w Świnoujściu.
Tego dnia przejedziemy 416 km.

Dzień 3.
Jednym z najważniejszych  punktów programu jest zwiedzanie Elektrowni Jądrowej Greifswald. Budowa tej elektrowni rozpoczęła się w 1970 roku. Zakład z eksploatacji został wyłączony w 1990. Ciekawostką jest możliwość zobaczenia bloku 6, który ukończono tuż przed zamknięciem i nigdy nie został napełniony paliwem jądrowym.
Po zwiedzaniu i posiłku w pobliskim Lubmin udamy się do Muzeum Historyczno-Techniczne Peenemünde. Jest to miejsce gdzie Wernher von Braun stworzył pierwszy na świecie pocisk balistycznym , rakietę V2. Broń ta stanowiła początek ludzkiej drogi w kosmos, a Wernher von Braun pracując po wojnie dla NASA stworzył rakietę SATURN V którą amerykanie wylądowali na księżycu. Gdy zakończymy zwiedzanie ruszymy malowniczym zachodnim brzegiem rzeki Piana aż do Zalewu Szczecińskiego i dalej do Świnoujścia. Wieczorem czekać nas będzie impreza integracyjna.
Tego dnia przejedziemy 190 km.

Dzień 4.

Po imprezie integracyjnej z poprzedniego wieczoru będzie okazja by tego dnia pospać nieco dłużej. Wypoczęci przeprawimy się na drugi brzeg rzeki Świna. W poszukiwaniu widoków wejdziemy na najwyższą ceglaną latarnię nad Bałtykiem. Następnie udamy się do Podziemnego Miasta Wolin. Jest to kompleks bunkrów powstałych w latach 30-tych ubiegłego wieku, by bronić morskiej bazy Kriegsmarine. Po zakończeniu II WŚ schrony zostały przejęte przez Wojsko Polskie i przebudowane na zapasowe stanowisko dowodzenia. To właśnie z tego miejsca planowano dowodzić atakującymi na zachód wojskami Układu Warszawskiego. Po zakończeniu zwiedzania udamy się na obiad w Międzyzdrojach. Odwiedzimy też pobliskie stanowisko artylerii wybrzeżnej. Po dotarciu do wschodniego krańca wyspy Wolin wzdułż rzeki Dziwna ruszymy na południe. W miejscowości Wolin odbijemy na urokliwe boczne drogi kierując się w stronę serca Parku Narodowego by nacieszyć się jesiennym krajobrazem. W ten sposób przemierzymy całą wyspę Wolin by na wieczór wrócić do Świnoujścia.

Tego dnia przejedziemy 109 km.

Dzień 5.

Ostatni dzień wyjazdu to powrót.
Nasza trasa do Gdańska będzie wiodła wybrzeżem do Koszalina, a dalej Kaszubskimi drogami. Oczywiście jeśli ktoś zmierza w inną stronę to już na starcie istnieje możliwość odłączenia się od grupy.
Tego dnia przejedziemy 350 km. 

Decydując się na naszą wyprawę gwarantujemy Ci w cenie 4 noclegi ze śniadaniami (pokoje 2 osobowe), imprezę integracyjną drugiej nocy 🕺, zwiedzanie powyższych atrakcji, przewodnika na zaplanowanych trasach.
Grupa będzie liczyć maksymalnie 15 motocykli.

 

Płatność możliwa jest w 3 ratach.
Koszt wyjazdu to:
- w przedsprzedaży do 15.04.23 -   2500 zł kierowca,

                                                                       2500 zł pasażer, 
- w przedsprzedaży do 15.07.23 -  2800 zł kierowca,
                                                                        2700 zł pasażer,
- regularna cena sprzedaży od 16.07.23 - 3100 zł kierowca,
                                                                                     3000 zł pasażer.

Za dopłatą dostępne są:
-pokoje jednoosobowe - 750 zł
-ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji i Przerwania Podróży,
-rozszerzony pakiet ubezpieczenia turystycznego.

W przypadku płatności w ratach należy doliczyć kwotę 50 zł.

Raty płatne są:

1 - w ciągu 7 dni od podpisania umowy.

2 - do 130 dni przed dniem rozpoczęcia imprezy.

3 - do 65 dni przed rozpoczęciem imprezy.

Firma ,,Filip Kozioł Free Mind (nip: 9281855317) jest właścicielem marki MotoTrek pl i posiada uprawnienia i dokumenty wymagane do prowadzenia działalności turystycznej w oparciu o ustawę o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24.11.2017 r. (Dz.U.2017.2361 z dnia 2017.12.18), w tym zaświadczenie o wpisie do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Pomorskiego.

Centralna Ewidencja Organizatorów Turystyki i Przedsiębiorców Ułatwiających Nabywanie Powiązanych Usług Turystycznych (CEOTiPUNPUT) wpis pod numerem ewidencyjnym: 28327, numer wpisu o rejestru: 793.

„Regulamin FREE TOUR: Moto Trek - Filip Kozioł Free Mind nie odpowiadają za straty materialne oraz ewentualne szkody na zdrowiu uczestnika powstałe na skutek udziału w wycieczce/wydarzeniu. Każdy uczestnik wycieczki/wydarzenia bierze w niej udział na własną odpowiedzialność.
Każdy uczestnik wycieczki/wydarzenia ponosi pełną odpowiedzialność finansową, cywilną i prawną za ewentualne straty i szkody w stosunku do innych uczestników wycieczki/wydarzenia oraz ich sprzętu, a także za straty i szkody wyrządzone w stosunku do osób trzecich i ich mienia w trakcie wycieczki.
Moto Trek - Filip Kozioł Free Mind nie ponoszą odpowiedzialności za zachowanie uczestników w trakcie wycieczki/wydarzenia. Oznacza to, że każdy uczestnik ponosi odpowiedzialność karną i cywilną za własne zachowanie.
Każdy uczestnik wycieczki/wydarzenia powinien posiadać ważne polisy ubezpieczeniowe niezbędne do możliwości poruszania się motocyklem lub innym pojazdem mechanicznym po drogach. Odpowiedzialność za brak ważnych polis obciąża wyłącznie uczestnika wycieczki. Moto Trek - Filip Kozioł Free Mind zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie i doborze hoteli mając na uwadze zachowanie najwyższej jakości realizowanego wyjazdu.