top of page
pienza 3.jpg

TOSKANIA TRIP 
25.4-5.5.2024

A może by tak rzucić wszystko i na majówkę pojechać pod ciepłe słońce Toskanii? Podziwiać niczym Gladiator pejzaże Pienzy, stanąć jak wampir z Zmierzchu na placu w Montepulciano, czy poczuć się jak Asasyn w San Gimignano. Odwiedzić muzeum Ferrari i do tego renesansową Florencję, a wieczorami kosztować Toskańskich trunków.

Czerpać radość z jazdy szosami biegnącymi przez Apeniny lub brzegiem bajecznego jeziora Garda.

Brzmi dobrze??

 ZOSTAŁY 2 WOLNE MIEJSCA 


W sezonie 2024 zapraszamy Cię na 11 dni Toskańskiej

motocyklowej przygody!
Zaplanowaliśmy 4500 km niezapomnianych wrażeń, oraz:


👉zwiedzanie muzeum Ferrari,

👉wejście na wieże ratuszową w Sinie,
👉 zwiedzanie
Montepulciano,
👉zwiedzanie Florencji,

👉 polski przewodnik po Florencji,

👉 wizyta w Greve in Chianti,
👉Katedra w Sun Gimangio,

👉ekskluzywny hotel w Sienie,

👉górski odcinki w Apeninach,

👉punkty krajobrazowe Pienzy znane z filmu Gkadiator,

👉 zwiedzanie Zamku SCALIGERÓW nad jeziorem Garda,

👉Impreza integracyjna połączona z degustacją lokalnych win.

                                 

Dzień 1.

Nasz wyjazd rozpoczynamy w Gdańsku. Pierwszego dnia zaplanowaliśmy transfer do czeskiego Ołomuńca gdzie wieczorem skosztujemy genialnych żeberek i zimnego Pilznera. Na trasie przejazdu indywidualnie ustalamy punkty zborne dla uczestników z różnych stron kraju.

Tego dnia przejedziemy 680 km.

IMG_9522.heic

Dzień 2.

Z Ołomuńca wyruszymy do włoskiego Monofalcone gdzie gościć będziemy w hotelu zlokalizowanym w sercu zabytkowej starówki. Noc nad zatoką Trestańską będzie miała już prawdziwie włoski smak.

Nasz przejazd odbędzie się autostradami Austrii i Słowenii.

Tego dnia przejedziemy 690 km.

Monofalcone

Monofalcone

Monofalcone

Monofalcone

IMG_3512

IMG_3512

Monofalcone

Monofalcone

Dzień 3.

Zaczniemy od autostradowego przejazdu do Maranello gdzie udamy się do muzeum Ferrari, tam serce przyśpiesza każdemu. Druga część dnia to zabawa na krętych trasach Apenin. Wieczorem dotrzemy Sieny gdzie zatrzymamy się w **** hotelu Garden usytuowanym w klasycznej włoskiej posiadłości. Spędzimy tam 5 nocy, dzięki takiemu rozwiązaniu podczas kolejnych dni jazdy bagaże nie będą nam przeszkadzały podczas zabawy na górskich drogach.

Tego dnia przejedziemy 505 km.

Dzień 4.

Tego dnia motocykle pozostają w garażu, a my udamy się na zwiedzanie Sieny. Wdrapiemy się na wieżę miejską, skosztujemy legendarnej włoskiej kawy. No i nie zabraknie degustacji lokalnych win podczas naszej tradycyjnej kolacji integracyjnej. 

.

Dzień 5.

Odwiedzimy tego dnia przepiękne średniowieczne miasteczka. Montepulciano w kulturze masowej znane jest z scen z filmowej opowieści o wampirach Zmierzch, Pienza z epickich widoków pojawiających się w filmie Gladiator. Te widoki czekają i na nas.

Domowy toskański obiad zjemy w Monticchiello. Nie zabraknie tego dnia krętych górskich dróg dających wiele przyjemności z jazdy. Na zakończenie dnia czeka nas kolacja integracyjna z lokalną kuchnią w najlepszym wydaniu i degustacja znanych na całym świecie win z regionu Chianti.

Tego dnia przejedziemy 230 km.

Dzień 6.

Dzień rozpoczniemy dość leniwie. Z hotelu wyruszymy do Greve in Chianti, gdzie czarny kur zapieje. Kawę wypijemy w urokliwej mieścinie która od wieków słynie z produkcji jednych z najlepszych włoskich win. Dalej ruszymy do Florencji dzie czeka nas spacer, widoki, florencki i street food.

Czy Dante lubił jajka na twardo oraz co ma wspólnego węgorz z florenckim jedzeniem ulicznym?

Dlaczego stek po florencku nie lubi się z carpaccio?

Florencki dolar, gołodupiec i dzik, czyli zagadka którą rozwiążemy wspólnie w stolicy florenckiego renesansu!

Tego dnia przejedziemy 160 km.